Přeskočit na obsah

Soustředění mládeže

Letošní letní soustředění mládeže, kterého se zúčastnilo 20 dětí do 15let a 8 osob do 26 let, se uskutečnilo v termínu od 9. do 16. července 2022 v areálu rekreačního střediska Níhov.

Slunečné a teplé počasí využili účastníci za účelem rekreace, hraní her, trénování fyzické kondice a motoriky a zdokonalování těchto dovedností. Účastníci soustředění měli od vedoucích připravený celotýdenní program, kdy s pomocí výletů, her, soutěží a hádanek soutěžili jako jednotlivci nebo rozdělení do týmů. V rámci “bobříků zručnosti” děti vyráběly indiánské kostýmy, prováděly batikování triček a vyráběly indiánské oštěpy. V rámci “bobříku síly” děti naopak zase házely vyrobenými oštěpy, nafukovaly pomyslné indiánské lodě ve formě nafukovacích člunů, běhaly na čas a na výdrž. V rámci soustředění si také vedoucí připravili různé simulace zranění, která měla vést k osvojení si poskytování první pomoci a simulace komunikace se záchrannými složkami IZS z řad účastníků. Po celou dobu soustředění děti provázely různé šifry, povídky a úryvky z indiánských příběhů a “lov indiánského pokladu”, což bylo tématem celotáborové hry, která vyvrcholila na konci soustředění odhalením a rozdělením pokladu mezi účastníky. V rámci relaxace jsme podnikli několik výletů po blízkém okolí a koupání v nedalekém rybníku, a na základě spokojenosti dětí a zpětné vazby, že “určitě pojedou i následující rok” jsme vyhodnotili akci jako velice vydařenou.