Kuřimští mladí hasiči se zúčastnili letního soustředění

Článkem se vracíme k letnímu soustředění mladých hasičů, které se uskutečnilo v období od 11.7.2021 do 16. 7. 2021 v areálu LT Skryje u Tišnova za podpory MŠMT.

V rámci soustředění děti zdokonalovaly svoje dovednosti v disciplínách Hry plamen a dále rozvíjely svoje sportovní schopnosti v doplňkových činnostech.

Disciplíny Hry plamen:

1. Požární útok
  2. Štafeta 4×60 metrů s překážkami
  3. Štafeta dvojic
  4. Závod požárnické všestrannosti

Zlepšování kondice:

1. Člunkové běhy
  2. Běhy na 60 metrů
  3. Vytrvalostní běhy
  4. Zátěžové běhy
  5. Plavání

Počet zúčastněných celkem 29, z toho 20 dětí a 9 dospělých.

Díky letnímu soustředění děti nastartovaly poprázdninovou sezónu v dobré kondici.

Dne 12. 9. 2021 se mladí hasiči zúčastnili soutěže v požárním útoku a štafetě 4x60m v Syrovicích s následujícími výsledky:

starší žáci „A“ 4. místo
mladší žáci „A“ 4. místo
mladší žáci „B“ 2. místo

V následujícím týdnu tj. 18. 9. 2021 se uskutečnili hasičských závodů opět v požárním útoku a štafetě 4x60m v sousedních Lelekovicích, kde se nově ukázalo družstvo starších žáků „B“ (drtivá většina mladších žáků, kteří se rozhodli soutěžit i v kategorii starších a získat tak zkušenosti do budoucna).

starší žáci „A“ 5. místo
starší žáci „B“ 8. místo
mladší žáci „A“ 4. místo
mladší žáci „B“ 1. místo

Konec sezóny v roce 2021 kuřimští mladí hasiči uzavřeli na závodech požární všestrannosti v obci Hlína dne 2. 10. 2021.
Z každého družstva bylo vysláno 5 členů, kteří si zaběhli několikatikilometrovou trať a plnili různé disciplíny (střelba ze vzduchovky, topografické značky, požární ochrana – aneb čím se co hasí, uzlování, základy první pomoci, překonání překážky po vodorovném laně).

starší žáci „A“ 15. místo
starší žáci „B“ 11. místo
mladší žáci „A“ 10. místo
mladší žáci „B“ 1. místo

Dětem, trenérům i rodičům děkujeme za krásnou reprezentaci SDH Kuřim. V následujícím roce přejeme spoustu úspěchů, sil, a hlavně chuti se dále požárnímu sportu věnovat.

Děkujeme také všem sponzorům, kteří podporují kuřimské hasiče.